30.08.2010.
Izvor:
Portal Analitika
FLEŠ MEMORIJE I VIRUSI
Četvrtina virusa sa USB memorija
Većina korisnika računara makar jednom se srela sa situacijom zaraze virusom preko USB memorije, međutim koliko su one stvarno popularne među kreatorima štetnog računarskog koda?
Prema podacima softverske kuće Panda, tvorca istoimenog antivirusnog programa, četvrtina svih novih virusa koristi USB memorije kao osnovno sredstvo “širenja”. Do takvih zaključaka, analitičari ove kompanije došli su nakon ispitivanja 10.000 malih i srednjih preduzeća u SAD-u. Većina ovih virusa je pisana upravo tako da koriste USB memorije kao glavnu logistiku za širenje i distribuciju štetnog koda.
Ne samo da se kopiraju automatski nakon što utvrde prisustvo USB memorije u PC sistemu, već se i samostalno pokreću onog trenutka kada se zaraženi USB flash priključi na neki PC računar, napadajući sistemske fajlove bez znanja vlasnika kompjutera.